32,9949$% -0.11
35,8195€% -0.26
42,5549£% -0.22
2.528,01%0,83
4.147,00%0,21
2239655฿%1.00876
Ulucak mahallesinin Mustafa Kemal Atatürk, İstiklal ve Damlacık mahallelerini besleyen ana boru hattında meydana gelen arıza sebebi ile bölgeye 4 gün boyunca su verilemedi. İZSU vatandaşlara tankerlerle su servisi yaptı.
Arızanın giderildiğini ve bölgeye su verildiğini belirten İZSU yetkilisi, su kesintisi yaşanan bölgenin %95’lik kısmının suya kavuştuğunu, yüksek katlarda oturan vatandaşların da bir süre sonra sularının geleceğini belirtti. Çalışmaların uzun sürmesinin sebebinin arızanın meydana geldiği bölgenin karayolları sınırlarında kalması ve kazı müdahalesi yapılamaması olduğunu belirten yetkili, “cumartesi günü arızanın bulunduğu bölgeyi tespit ettik. Burada ana boruda meydana gelen bir patlaktan söz ediyoruz. İzmir-Ankara Karayolunun altından geçen ana boru hattı. Üst kısımdan kazı yapamadığımız için paralel kazı yaparak patlağın olduğu bölüme ulaşmamız oldukça zor oldu. Diğer taraftan bu hattın yakınında Telekom, doğalgaz, elektrik gibi hizmetlerin de olması sebebi ile o hizmetlere de zarar vermemek adına çalışmalarımızı titizlikle yapmak zorunda kaldık. Şu an için kaynak işlemimiz tamamlandı ve pompalar devreye alındı. Bu hat oldukça eski olduğu için ve ileride aynı sorunların yaşanmaması için 2.5 km. su hattının yenileneceğini belirten yetkili hattın tamamlanmasının ardından yeni hattan su verileceğini sözlerine ekledi.”
NARLIDERE’DE BAŞROL KADINLARIN
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.